young-woman-1745173_1280

הפנטזיה המינית אצל נשים

נשים רבות זקוקות לפנטזיה כדי לגמור. בעיקר נשים אשר האורגזמה שלהן דגדגנית. במשך אלפי שנים נשים לא דיברו על סקס או כל דבר הקשור אליו, לא עם עצמן וגם לא עם אחרים. עד לשנות ה – 70 במאה העשרים לא ניתן היה לראות שום התייחסות לפנטזיות מיניות של נשים. לא היה להן אוצר מילים מתאים לכך, אסור היה לדבר על זה, ולא היתה מערכת סמלים בעלת זהות משותפת שדרכה יכלו לתאר את רגשותיהן המיניים. אסור היה לנשים להודות שיש להן מחשבות ארוטיות, ושהמיניות מגרה אותן. בשנות ה – 70 שסמנו את ההתפתחות המינית של האישה, (במקביל להתפתחות הפמיניזם), התעוררה סקרנותו של העולם לגבי מיניות בכלל, ומיניותה של האישה בפרט.

ננסי פריידי שכתבה מספר ספרים העוסקים בפנטזיות של נשים (“הגן הנעלם”, “נשים מעל”), ומתבססת בספריה על מכתבים שקיבלה מנשים שונות, ועל סיפוריהן על הפנטזיות שלהן, טוענת שהתחושה העיקרית שליוותה נשים עד אז,  היתה “תחושת אשמה”. המחשבה על מיניותן היתה מוסתרת במעמקי נפשן ואף אחד לא יכול היה לדעת. האחראים לתחושה זו לדברי פריידי היו ההורים ובעיקר האם, שלאורך השנים היתה אמונה על החינוך ל”צניעות מינית” של ביתה, צניעות שבאה לידי ביטוי בדרך בה הבת מתלבשת, מדברת, מתנהגת, ובאה במגע עם סביבתה.

המקום בו האישה יכולה לקיים עם עצמה תקשורת פנימית מינית הינו הפנטזיה.

פנטזיה מינית היא למעשה היא סוג של חיזיון.. הזיה.. דמיון.. או דפוס מחשבה המתעורר במוחנו ומעורר אותנו מבחינה מינית. פנטזיה מינית יכולה להיות על אדם אחר, חפצים, או על אקט שעושים לנו ומעורר אותנו מבחינה מינית, אפילו אם זה משהו דמיוני לחלוטין. המשתתפים בפנטזיה יכולים להיות מוכרים ברמה האישית, אנשים מפורסמים, או זרים מוחלטים נטולי פנים.

הפנטזיה הינה המקום בו נשים יכולות לתת לעצמן להרגיש חופשיות, ולהשתחרר ממחויבויות או תפקיד שמצופה מהן להתנהג על פיו. בפנטזיה הן יכולות להיות מיניות ללא גבול, ולעבור דברים הרחוקים מאוד ושונים  מאוד מהאישיות הרגילה שלהן. הפנטזיה יכולה להעביר אותנו אל מעבר לחרדה, פחד או אשמה. העולם הנצפה בפנטזיה נלקח לעיתים מהמקומות האסורים ביותר, ואותו מקום אסור הוא זה שגורם לנו להתעלות, שחרור ואורגזמה.

המוח הוא המקור לחיים המיניים. הוא זה שחוסם או מאפשר את דרכנו לאורגזמה. רק כאשר המוח מצליח לבנות את התמונה או הדימוי הנכון, תמונה שיש בה משמעות הלוקחת אותנו, מעבר לתחושת הפחד שקיימת אצל האישה פן “תואשם” בכניסה לאותו עולם אסור של המיניות, רק אז אנחנו מצליחות להגיע לסיפוק.

ההתכחשות לפנטזיה מהווה סגירת הדרך לעולם הפנימי המופלא הקיים אצל כל אחת מאיתנו. עולם שבו אנו יודעות מה עושה לנו נעים באמת.. ואיזה מזל שאף אחד לא מסוגל לקרוא עדין את מחשבותינו.. בוודאי לא הגברים שאנו עושות איתם סקס ברגע הנתון הזה..

נשים רבות זקוקות לפנטזיה על מנת שיוכלו להשתחרר ולגמור. הפנטזיה לוקחת אותן למקום אחר מהמקום בו הן נמצאות. הפנטזיה יכולה להיות חלק מעולם התוכן הנמצא סביבן, אבל היא יכולה להיות לקוחה מעולמות תוכן שונים ורחוקים מחייהן.

אחת הפנטזיות הדומיננטיות של נשים הינה “פנטזיית האונס”. נשים רבות מפנטזות על סצנה שבה נמצא גבר אחד או רבים, וכי הן נאלצות לבצע את מה שנדרש מהן בכוח, כשלפעמים מתווספת לעניין גם אלימות המופנית אליהן בשעת המעשה.

“פנטזיית האונס” לא מתרחשת באמת.. לא בחיים, אבל גם לא בפנטזיה.. אין שום דבר מהנה או מענג באונס, לא אם זה נעשה על ידי גבר אחד ובטח לא אם זה עם גברים רבים. אין שום דבר מענג באלימות. האישה גם לא מדמיינת את הכאב, ההשפלה והלכלוך המתלווה לכך, ובניגוד לפנטזיות אחרות שאותן נשים מנסות לעיתים לממש (סקס במטוס.. סקס במקום ציבורי.. סקס מרובה משתתפים, סקס עם אישה וכו’..), הרי שאף אישה לא תסתובב במקום חשוך ומסוכן באמצע הלילה, בתקוה להיתפס בכוח על ידי מספר גברים ולהיאנס על ידם באלימות..

מדוע אם כך, פנטזיה זאת חוזרת שוב ושוב בקרב נשים רבות? מדוע כדי ליהנות ולהגיע למצב שבו הן גומרות, נשים צריכות לפנטז על סצנה כזאת?

הסיבה לכך הינה פשוטה, מכיוון וצריך להיות ברור שהסצנה לא מתרחשת מרצונה או מבחירה חופשית של האישה. היא לא “אשמה” בקידום הסיטואציה. היא “נחטפת”, “מוכה”, “מושפלת”, ואין ביכולתה להתנגד למתרחש. ברור שהיא לא כיוונה לכך בעצמה. הגבר או הגברים במרבית הפנטזיות הללו הינם ללא תווי פנים. הדבר מרחיק עוד יותר את “האשמה” מהאישה שלא יכולה להיחשד ככזאת שנתנה למי ממכריה את התחושה שהיא רוצה בזה. רק לאחר הרחקת האני שלה, ואת רצונה החופשי.. היא יכולה להרגיש את החופש שבהנאה המינית. הוריה הממוקמים על הכיסאות בתוך מוחה וצופים בה בזמן קיום הסקס, יכולים להיות רגועים. הבת שלהם עדיין “ילדה טובה”..

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Contact to us