הפנים הרבות של האורגזמה הנשית

שאלה אותי אחת מהלקוחות שלי: “מדוע כל כך קשה לי לחוות אורגזמה? אני לא מבינה מה זאת האורגזמה הזאת שכולם מדברים עליה. גם בפעמים הנדירות שחוויתי בחיי, לא הצלחתי להבין מה קורה לי, ומה הרגשתי. פתאום הרגשתי מה שהוא שאני לא מכירה, גל חמימות שעוטף אותי בכל הגוף, ומעין זרמים של הנאה”.

האורגזמה הנשית מאוד מעניינת ויותר מזה, מאוד מורכבת.

המחקר כיום יודע למפות את המוח בזמן האורגזמה. בבדיקות MRI שנעשו בהן התבקשו נשים לגעת בעצמן, תוך כדי שהן מחוברות לאלקטרודות שבודקות את השינויים במוח בזמן התהליך. הממצאים הראו שבזמן האורגזמה נדלקו במוח יותר מ־30 אזורים שונים. המוח מקבל כמויות עצומות של חמצן, ונרשמת פעילות בין חלקים במוח שאינם מתקשרים אחד עם השני בזמן רגיל. בשום פעולה אנושית אחרת לא נצפתה פעילות בכל כך הרבה חלקים במוח.

ברור מדוע הגבר צריך להגיע לאורגזמה, הרי בזמן האורגזמה יש שפיכה של נוזל הזרע, דבר החיוני לתהליך הרבייה, אבל לא כך הדבר לגבי האישה. מבחינה רגשית, האורגזמה אצל האישה מתגמלת אותה בהנאה עצומה, כך שהיא תרצה להמשיך ולקיים יחסי מין,

האורגזמה טובה מבחינה פיזיולוגית. הכיווצים המתרחשים בזמן האורגזמה מחזקים את רצפת האגן, וגם עוזרים לנשים הסובלות מתכיפות מתן שתן גבוהה.

לאורגזמה סגולות נפשיות. היא מעבירה כאב ראש, מתחים, ומאפשרת תקשורת זוגית טובה יותר אחריה. האנדורפינים המשתחררים בזמן האורגזמה גורמים לתחושת סיפוק גבוהה מאוד ולפורקן, שמאפשרים לבני הזוג לדבר ברוגע על דברים שמטרידים אותם.

נשים רבות מנסות לפטור את הבעיות שמטרידות אותן לפני הסקס.. ולא מבינות מדוע הן לא מצליחות לקבל הקשבה והכלה מצד הגבר שלהן. טיפ.. שנו טקטיקה ודברו אחרי..

המחקר הקיים מתייחס לחמישה סוגים שונים של אורגזמה שהאישה יכולה לחוות: 

ניתן להתייחס לחמישה סוגים עיקריים של אורגזמה:
 
אורגזמה דגדגנית” – אורגזמה שכל אישה יכולה לחוות ולא כולן מצליחות, עניין של סבלנות ויכולת דחיית סיפוקים מידיים.

אורגזמה נרתיקית” – מגיעה מהחלק הפנימי של הדגדגן בזמן החדירה כתוצאה מחיכוך איבר של הגבר בדפנות הדגדגן הפנימי.

אורגזמה משולבת” – שילוב של מגע בחלק החיצוני והפנימי של הדגדגן באותו הזמן.

אורגזמת CUV” – אזור שכולל את הדגדגן, השופכה, דופן הנרתיק, בלוטות, שרירים ועצבים, העובדים יחד באופן שונה לחלוטין אצל כל אשה ומעניקים עונג מיני שמקורו בפנים הנרתיק.

אורגזמת שפיכה או השפרצה” – ישנן נשים שכמות הנוזל שהן מפרישות גבוהה במיוחד מעין ”שפיכה נשית” שבאה לידי ביטוי בהרטבה רבה.
וישנן נשים בעלות דרגת חופש מיני גבוה שיכולות גם ממש להשפריץ.
מסתורין והילה רבה נקשרים אליה. ההשפרצה מתרחשת הודות להתכווצויות באזור הנרתיק, שלוחצות על בלוטות שמפרישות נוזל סיכה וגורמות להן לשחרר כמות גדולה של נוזל בבת אחת – מה שיוצר אפקט של “השפרצה” מרשימה ומענגת במיוחד.

כמה מיתוסים אודות האורגזמה הנשית שאותם כדאי להפריך:

גודלו של איבר המין של הגבר אינו משפיע על יכולתה של האישה לחוות אורגזמה. מרבית ההנאה המינית מרוכזת בחמישה ס”מ הראשונים מפתחת הנרתיק.
נכון שישנן נשים שפתח הנרתיק שלהן רחב יותר ולכן עבורן איבר גדול יותר ייתן תחושת מלאות ועונג ואילו איבר קטן יגרום לפחות תחושה עבור אותן נשים, ועדיין, היכולת של האישה לחוות אורגזמה אינה תלויה בגודל.

נקודת הג’י לא קיימת! ב־1998 גילו חוקרי מין את גודלו האמיתי של הדגדגן. נקודת ההנאה החיצונית הזו, היא רק קצהו של האיבר, שאורכו הממוצע הוא 15 ס”מ, והוא בעצם מלופף כמו ספירלה בפנים הנרתיק (ואם זה מזכיר לכן את איבר מינו של הגבר, לא טעיתן..).
בעבר חשבו שלאישה קיימת נקודת ג’י, או נקודת גרפנברג (על שם הגינקולוג הגרמני ארנסט גרפנברג). נקודת הג’י כך חשבו, היא אזור קטן בגוף האישה, בדופן הקדמי של הנרתיק, מאחורי עצם הערווה וסביב השופכה.
כיום בעקבות המחקר הרב בנושא, וההבנה שהרקמה שאליה מתייחסים כאל נקודת הג’י היא למעשה חלק ממבנה הדגדגן הפנימי, והרקמה במקום זה אצל נשים שמצליחות לגמור מחדירה עבה יותר, הבינו חוקרים באוניברסיטת טור גראטה ברומא (עמנואל א. ג’ניני, 2014)  שנקודה זאת לא קיימת והיא קיימת כמיתוס.
מה שכן, החוקרים הסכימו על כך שתהליך החיפוש במשך עשרות שנים היה מהנה.

לסיכום הנושא ניתן לומר שההתייחסות החברתית לאורגזמה של האישה עברה מהפך במאה האחרונה, עם הופעת המחקרים של פרויד, קינסי, מאסטרס, ג’ונסון ואחרים. אורגזמה היא בעלת משמעות רגשית, ביולוגית וחברתית. אורגזמה חשובה להעמקת הקרבה עם בן הזוג והיא חלק חשוב מהמגע המיני. בתרבויות שבהן ציפו מהנשים ליהנות ממין כמו גברים, יותר נשים הגיעו לאורגזמה מאשר בתרבויות ששללו מהנשים את ההנאה המינית.

למרות מחקרים ועבודות שנעשו בנושא, עבור חוקרים רבים האורגזמה הנשית מהווה עדיין חידה. שאלות רבות נותרו לא פתורות בנושא האורגזמה ובעיקר שאלה ה”למה”. המדע כיום יודע לתת תשובה מדויקת לאלו תהליכים מתרחשים בגוף האישה בזמן האורגזמה, אבל לשאלה “למה” הן מתרחשים אצל נשים מסוימות ואצל אחרות הן לא מתרחשים, לזה אין עדין תשובה.

×